Mai multe localităţi din raionul Nisporeni rămân azi fără curent electric

0
65

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că astăzi vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Nisporeni:

str.Alexandru cel Bun, Ioan Vodă, Suveranității – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Boldureşti – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Brătuleni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Chişinău, sectorul Botanica:

str.Belgrad 19/1, 19/3, 21, 23, 36, Butucului 14, 16, 16/1, Cuza-Vodă bd. 6, 6/3, 6/4, 6A, 8, 8/1, 8/2, 8A, 21/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.

Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:

str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:

str.Aeroport, Botanica, Hlobeni, Ion Luca Caragiale, Miron Costin, Nicolae Bălcescu – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Gh.Codreanu 1-11, 2-12, Cornului 23, 24-28, Drumul Taberei 2-38, 17-39, Durlești 11, Toamnei 1-7, V.Lupu 61-73, Vovințeni 1-9, 4-14 – în intervalul de timp între 09:20 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

str.Trușeni 9004 – în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

str.Trușeni 9006, 9007, 9015, Codrilor 999, șos. Balcani 999 – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:

str. 27 August, M.Sadoveanu, Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

str.Balcani, B.Lăutaru, Durlești, Mitr.Petru Movilă, Toma Alimoș – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:

str.Plopilor, Serghei Bogza, Ștefan Vodă – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:

str.Bot Mihai, Buiucani, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Vilelor, Zavoiului – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:

str.Chicera Petru, Igor Vieru, Mitropolit Petru Movilă, Sfîntul Gheorghe, Truseni – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

str.Chicera Petru 19, 27 August 9999, Trușeni 999, 9004, 9007, 9012, 9999 – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

str.Trușeni 9999 – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Chişinău, sectorul Centru:

str.Ismail 9999, 45, 29/1 – în intervalul de timp între 10:00 – 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:

str.Sihastrului, Schinoasa Deal – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Chişinău, sectorul Ciocana:

str.Maria Drăgan 28/3, Meșterul Manole 1, 12, Transnistria 5/1, 6, 16, 20 – în intervalul de timp între 09:35 – 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A – în intervalul de timp între 09:15 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Anenii Noi:

str.Arteziană, Concilierii Naționali, Cotovschi, S.Lazo, str-la Tihaia, Zagorodnaia – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

str.Chișinăului, Concilierii Naționali, Livezilor, Piața 31 August – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

str.Tighina, Zagorodnaia – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 10:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Botnăreşti, s.Salcia – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Chetrosu – în intervalul de timp 13:30 – 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului

s.Chetrosu, s.Todirești, s.Chirca, s.Merenii Noi – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Mereni – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Roșcani – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Ruseni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Țînțăreni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Cahul:

s.Brînza: str.Comsomoliscaea, Lenin, Molodejnaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Bucuria – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Cantemir:

str.Boris Glavan, Ştefan Vodă, Zavodscaia – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

s.Hîrtop – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Comrat (UTA Găgăuzia):

str.Cosmonauţilor, Dubinin, Kuzneţov, Lenin, Novaea, Pobeda – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

str.Fedko, Gavriliuc, Grigore Cotovschi, Pobeda, Serghei Tiulenin, Şevţov – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

or.Ceadîr-Lunga: str.Boris Glavan, Boris Glavan str-la, Cikalov, Dimitrov, Dzerjînski, Garaj, Iubileinaea, Karl Marx, Kuibîşev, Krîlov, Lenin, Matrosov, Matrosov str-la, Miciurin, Miciurin str-la, Molodejnaea, Nicolai Gogol, Oleg Coşevoi, Octombrie, Petru Cazmalî, Polevaea, Şevcenko Taras, Sverdlov, Sîrtmaci, Sîrtmaci str-la, Telman, Vasilii Jukovski, Volgograd, Zarecinaea – parţial în intervalul de timp între 18:30 – 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

or.Ceadîr-Lunga: str.Boris Glavan, Boris Glavan str-la, Dimitrov, Dzerjînski, Garaj, Karl Marx, Kuibîşev, Molodejnaea, Oleg Coşevoi, Telman, Volgograd, Zarecinaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Congaz: str. 28 Iunie, Lenin, Maxim Gorki – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Congaz: str.Cebanova, Grigore Cotovschi, Lev Tolstoi, Miciurin, Sadovaea, Serghei Lazo – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Călăraşi:

s.Dereneu, s.Hirova, s.Hoginești – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 16:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Pîrjolteni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Căuşeni:

str.Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Căinari, Cîmpurilor, Costache Negraia, Decebal, Florilor, Ion Cozmin, Izvoarelor, Leonidov, Padurilor, Păcii 1 str-la, Prieteniei, Ştefan Vodă, Vladimir Coliban, Vladimir Coliban str-la – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Opaci – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Zaim – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Cimişlia:

str. 27 August, Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun str-la, Alexandru Donici, Alexandru Marinescu, Cimislia, Constantin Stere, Grigore Ureche, Ioan Vodă, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu 2 str-la, Mihai Eminescu str-la, Mioriţa, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Bălcescu, Perciun A., Petru Zadnipru, Satul Nou, Serghei Lazo, Ştefan Vodă, Traian, Valul lui Trăian, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandri str-la – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Hîrtop – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

s.Ivanovca Nouă – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Criuleni:

s.Bălăbănești – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Dubăsarii Vechi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Miclești, s.Stețcani – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Rîșcova – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Hînceşti:

str.Baștina, Codrilor, Haiducului, Ion Neculce, M.Frunze, Păcii, Romanov – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Bobeica, s.Dahnovici – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Bujor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Buțeni – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Dancu – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Fundul Galbenei – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Ialoveni:

s.Bardar – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Malcoci – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Zîmbreni – parţial în intervalul de timp între 09.25 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Leova:

str.Grigore Ureche, Grigore Ureche str-la, Livezilor, Mihai Eminescu, Miron Costin – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

str.Independenţei, Ion şi Doina Aldea-Teodorovici, Mihai Eminescu, Mitropolit Varlaam, Nucarilor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

or.Iargara: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Căile Ferate, Cucoarelor, Păcii, Viilor, Vinogradnaea str-la – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Băiuş, s.Cociulia Nouă, s.Hîrtop – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Tigheci – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

 

Orhei:

str.C.Negruzzi, B.Glavan, Nistreană, V.Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Budăi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Ivancea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Morozeni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Peresecina: str. 31 August 1989, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Dimitrie Cantemir, Mihai Eminescu, Peresecena, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Slobozia-Hodorogea, s.Biești – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Step-Soci: str.Boris Glavan, Livezilor, Miciurin, Mihai Eminescu, S.Stepi-Socii, Tineretului, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Străşeni:

s.Ciobanca – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Cojușna: str.C.Negruzzi, D.Cantemir, DragoșVodă, Entuziaștilor, Ion Soltîs, Izvoarelor, Libertății, Lutoasa, Gorikii, Memoriei, M.Eminescu, Nouă, Podgorenilor, Primar M.Jereghi, Strășenilor, Tineretului, Triboi, Valea Luncii, Vera Triboi – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

s.Lupa-Recea – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s. Pănășești – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Ştefan Vodă:

s.Carahasani: str.Ceapaev, Cotovachi, I.Creangă, Molodejnaia, Pobeda – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Palanca: str.M.Eminescu, Frații Dumitrașcu, 50 Let Sov.Moldavii – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Popeasca: str. 27 August, 31 August, Cazacu Ion, Comsomoliscaia, Florilor, I.Creangă, Gagarin, Lenin, M.Frunze, Mira, Molodejnaia, Sovetscaia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Purcari: str.M.Gorikii, Purcari – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Taraclia:

s.Budăi: str.Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Popa N.V.srt., Sadovaea, Serghei Lazo, Staroseliscaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Carbalia: str.Carbalia, Drujba, Fontannaea, Gaidarji G., Iubileinaea, Iujnaea, Lesnaea, Mira, Molodejnaea, Molodejnaea str-la, Ogorodnaea, Sadovaea, Zarecinaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Dermengi – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Teleneşti:

s.Băneştii Noi – în intervalul de timp 14:00 – 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului

s.Brînzenii Vechi – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Ratuș – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Verejeni – în intervalul de timp 08:40 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.