ALBASAT
Actualitate Societate

Sesiunea parlamentară de toamnă începe pe 4 septembrie

Parlamentul urmează să se convoace în sesiune ordinară de toamnă săptămâna viitoare, pe 4 septembrie. O dispoziție în acest sens a fost semnată de către președintele legislativului, Igor Grosu, transmite IPN.

Potrivit dispoziției, convocarea Parlamentului în ședință plenară se va efectua la propunerea Biroului permanent al legislativului, după pregătirea proiectului ordinii de zi.

Parlamentul se întrunește în două sesiuni ordinare pe an. Sesiunea de toamnă începe în luna septembrie și nu poate depăși sfârșitul lunii decembrie.

Sesiunea de primăvară 2023 a Parlamentului s-a încheiat pe 31 iulie. Însă, deputații s-au convocat în sesiune extraordinară în perioada 16-17 august.

Related posts

Număr record de infectări cu COVID-19 în Israel după ce țara a reintrat în carantină

Albasat

„De rușine” nu-și fac dreptate – Părinții nu vor ca societatea să știe că al lor copil a fost supus unui abuz sexual

AlbasatTV, Nisporeni

Ajutorul din partea Poloniei a ajuns sau urmează să ajungă la Edineț, Taraclia și Comrat

Albasat

Leave a Comment