ALBASAT
Diverse

Software-ul goTravel AIR, oferit gratuit pentru doi ani. Parlamentul a ratificat Memorandumul cu ONU

Parlamentul a ratificat Memorandumul de înțelegere dintre Guvern și Organizația Națiunilor Unite, care presupune acordarea licenței pentru software-ul goTravel AIR. Utilizarea soluției digitale va fi gratuită în primii doi ani, transmite IPN.

Soluția software goTravel AIR este complet pregătită pentru conectarea la servicii esențiale precum INTERPOL i27/7 sau PISCES, precum și cu alte platforme deja implementate de autoritățile partenere internaționale.

Începând cu anul 2027, taxa anuală pentru utilizarea goTravel AIR va fi de 50 000 de dolari, iar suma va acoperi licențierea, mentenanța și suportul tehnic al sistemului.

Sistemul de date prealabile despre pasageri și al datelor din registrul cu numele pasagerilor în domeniul transportului aerian va fi gestionat de Unitatea de Informații Prealabile privind Pasagerii din cadrul Inspectoratului General al Poliției de Frontieră.

Related posts

Un bărbat a murit strivit de un autobuz care a intrat în stație

AlbasatTV, Nisporeni

Cerb nobil, găsit împușcat pe un câmp din Călărași

AlbasatTV, Nisporeni

Cursul valutar oficial la 26.11.2024

AlbasatTV, Nisporeni

Leave a Comment