Organizația Internațională pentru Migrație a donat Spitalului Clinic al Ministerului Sănătății o stație de producere a oxigenului medical, un aparat performant de ultrasonografie, patru defibrilatoare și alte dispozitive moderne, în valoare totală de 238 de mii de dolari, transmite IPN.
Donația a fost oferită de Organizația Internațională pentru Migrație în cadrul proiectului „Asistența umanitară în Ucraina și țările vecine”, finanțat de Guvernul SUA.
De la începutul crizei refugiaților, Organizația Internațională pentru Migrație a donat, în cadrul proiectului, echipamente, medicamente și ambulanțe Centrului Național de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească, Spitalului Clinic al Ministerului Sănătății și Institutului Oncologic, în valoare de 1,2 milioane de dolari.
- UE își consolidează parteneriatul cu Guvernul Munteanu pentru aderarea Moldovei, eurodeputat
- Judecător, cercetat penal pentru șofat în stare de ebrietate
- Cursul valutar oficial la 18.11.2025
- Guvernul a plantat 110 mii de puieți în cadrul campaniei „Generația pădurii”
- Cursul valutar oficial la 17.11.2025

