Luptătorul de stil greco-roman, Valentin Petic, a câștigat medalia de argint la turneul Zagreb Open, transmite IPN cu referire la Comitetul National Olimpic și Sportiv.
Elevul lui Mihai Cucul i-a învins pe românul Răzvan Arnaut, azerul Hasrat Jafarov și iranianul Ahmadreza Nezhad.
În finala categoriei de greutate de 67 kg, sportivul din Moldova a cedat în fața norvegianului Haavard Joergensen.
Valentin Petic a debutat anul trecut la Jocurile Olimpice de la Paris, unde s-a clasat pe locul nouă.
- Primarul din Căușeni a fost plasat sub control judiciar
- Cursul valutar oficial – 24 iunie 2026. Vezi cotațiile stabilite de BNM
- Maia Sandu: Moldova își poate consolida suveranitatea prin aderarea la UE
- Sentința în dosarul creditelor neperformante de la BEM va fi pronunțată pe 30 iulie
- Guvernul Veștea, respins de Parlament. Premierul desemnat a obținut doar 189 de voturi pentru, cu 44 mai puține decât necesarul

