ALBASAT
Actualitate Societate

De astăzi, traficul rutier pe unele străzi din Chișinău va fi redirecționat

Traficul rutier de la intersecția de pe strada Nicolae Milescu Spătaru și strada Bucovinei din municipiul Chișinău va fi redirecționat în perioada 21-23 iulie inclusiv. Administrația de Stat a Drumurilor a comunicat că măsura este luată în legătură cu executarea lucrărilor de demontare și transportare a grinzilor care fac parte din suprastructura podului nefinalizat din această zonă, transmite IPN.

Întreprinderea de stat a precizat că grinzile în cauză vor fi transportate și poziționate în apropierea podului de la km 264 pe drumul M5, care se află în prezent în proces de reparație capitală, pentru a fi utilizate la înlocuirea grinzilor deteriorate din suprastructura podului.

 Participanții la trafic sunt îndemnați să circule cu prudență în zona menționată, și să se conformeze mijloacelor de semnalizare rutieră, precum indicatoare, semafoare.

Related posts

Igor Dodon, Ion Ceban și Vlad Batrîncea pleacă astăzi la Moscova

Albasat

Doi frați din Nisporeni intenționau să ajungă la Paris cu acte falsificate

AlbasatTV, Nisporeni

Peste 495 de mii de doze de vaccin anti-COVID-19 au expirat

AlbasatTV, Nisporeni

Leave a Comment