ALBASAT
Societate

Pe mai multe străzi din centrul capitalei va fi sistată livrarea gazelor

Livrarea gazelor naturale va fi sistată, în perioada 15-19 august, pe mai multe străzi din zona de centru a capitalei. Primăria precizează că deconectările au loc în legătură cu desfășurarea lucrărilor de reparație planificate de către operatorul sistemului de distribuție a gazelor naturale, transmite IPN.

Sistările anunțate de către SRL „Chișinău-Gaz” sunt impuse de efectuarea unor lucrări de schimbare a armaturii de închidere cu Dn-500 la gazoductul de presiune medie din strada Mihai Eminescu, nr. 29 și strada București, nr. 2.

În perioada enunțată vor rămâne fără gaze 21 de case multietajate (1308 apartamente), 266 case particulare și 178 de consumatori non casnici, amplasați pe următoarele străzi: A. Sciusev; București, 31 August 1989, S. Lazo, Ștefan cel Mare și Sfânt, Toma Ciorbă, C. Stere, P. Movilă, A. Lăpușneanu etc.

Related posts

Moldovenii din opt țări ale lumii adună cadouri de Crăciun pentru copiii cu dizabilități de acasă

Albasat

Alte 603 de cazuri noi de infectare cu COVID-19 au fost confirmate în R. Moldova

Albasat

Примэрия Кишинёва разработала цифровую карту киосков

Albasat

Leave a Comment