O ambulanță și o mașină au fost implicate astăzi într-un accident rutier produs pe bulevardul Ștefan cel Mare și Sânt din capitală, la intersecție cu strada Vasile Alecsandri. Contactată de IPN, ofițerul de presă al Direcției de poliție a capitalei, Natalia Stati, a declarat că ambulanța se deplasa cu girofarul și semnalul sonor conectat, având la bord un pacient.
În urma impactului, mașina Centrului Național de Asistență Medicală Urgentă Prespitalicească a fost proiectată într-un pilon al sistemului de semaforizare, iar mașina într-un copac.
În accident au fost răniți doi lucrători medicali, dar și șoferul și pasagerul din mașina implicată în accident. Persoanele au fost preluate de echipajele medicale și transportate la spital.
Pe caz a fost inițiată o anchetă.
- Concediul de maternitate și cel paternal vor fi incluse în vechimea pentru pensie
- Ucraina simplifică obținerea cetățeniei pentru etnicii ucraineni din Republica Moldova
- LIVE 🔴 Transmisiune directă de la ședința Consiliului orășenesc Nisporeni
- Rezultate preliminare BAC 2026 la Nisporeni: rata de promovare a crescut la 86,91%, iar 31 de absolvenți au obținut nota 10 din oficiu
- Un tânăr de 18 ani a murit înecat la Soltănești, Nisporeni. Salvatorii lansează un apel către populație

