ALBASAT
Разное

Viral. Doi comentatori ungari au uitat microfonul deschis într-o pauză a meciului Federer-Copil

O înregistrare făcută în timpul finalei de tenis de la Basel dintre Roger Federer și Marius Copil a ajuns virală în Ungaria. Într-una din pauze, comentatorii canalului Sport2 din Ungaria au uitat microfonul deschis. Camera tocmai arăta loja jucătorului român, unde era prezentă o tânără, iar comentatorii au fost auziți comentând între ei:

– Silicoane.
– Pfffff.
– Auzi, e la fel de slab ca la Simona.
– Minuni românești?
– Mda, minunate. Nu cred că sunt silicoane. Dar îmi plac oricum.
– Sâni să fie!
– Ce meci plicticos! Și celălalt a fost la fel.

Scena a ajuns și pe YouTube:

Roger Federer (nr. 3 ATP) l-a învins greu pe Marius Copil în finala turneului de tenis de la Basel 2018. A fost o victorie în două seturi 7-6 (7-5), 6-4, dar un meci în care românul a surprins. Elvețianul a câștigat pentru a noua oară acest turneu, în timp ce arădeanul a reușit performanța carierei, după ce venise din calificări la acest turneu. Pentru Marius Copil această finală îi aduce un salt impresionant în clasamentul ATP. Aflat pe locul 93 ATP săptămâna trecută, de luni a urcat 33 de poziții, el ocupând în prezent locul 60.