ALBASAT

Rusia a câştigat titlul european la gimnastică artistică

Echipa Rusiei a câştigat, sâmbătă, medalia de aur la Campionatele Europene de gimnastică artistică, competiţie care se desfăşoară la Glasgow.

În componenţa Liliia Ahaimova, Irina Alekseeva, Angelina Melnikova, Uliana Perebinosova, Angelina Simakova, echipa Rusiei a obţinut un punctaj de 165.195.

Medalia de argint i-a revenit Franţei (Juliette Bossu, Melanie De Jesus, Lorette Charpy, Coline Devillard, Marine Boyer – 161.131), iar pe locul trei s-a clasat Olanda (Naomi Visser, Celine Van Gerner, Vera Van Pol, Tisha Volleman, Sanne Wevers – 159.563).

Echipa feminină de gimnastică a României a ratat calificarea în finală, ocupând locul 12 în calificări.

Urmăreşte-ne şi pe FACEBOOK ca să fii la curent cu tot ce mişcă în Nisporeni.

Echipa Rusiei a câştigat, sâmbătă, medalia de aur la Campionatele Europene de gimnastică artistică, competiţie care se desfăşoară la Glasgow.

 În componenţa Liliia Ahaimova, Irina Alekseeva, Angelina Melnikova, Uliana Perebinosova, Angelina Simakova, echipa Rusiei a obţinut un punctaj de 165.195.

Medalia de argint i-a revenit Franţei (Juliette Bossu, Melanie De Jesus, Lorette Charpy, Coline Devillard, Marine Boyer – 161.131), iar pe locul trei s-a clasat Olanda (Naomi Visser, Celine Van Gerner, Vera Van Pol, Tisha Volleman, Sanne Wevers – 159.563).

Echipa feminină de gimnastică a României a ratat calificarea în finală, ocupând locul 12 în calificări.

Urmăreşte-ne şi pe FACEBOOK ca să fii la curent cu tot ce mişcă în Nisporeni.