Cu ocazia Zilelor Orașului Nisporeni, Mihai Chirica – Primarul Municipiului Iași, Oana Tyukodi – Viceprimar al Municipiului Lugoj și Dan Negel – Primarul orașului Nisporeni, au transmis mesaje adresate comunității.
Oficialii au vorbit despre cooperare între orașe, schimburi în domenii precum administrația și cultura, dar și despre importanța menținerii parcursului european al Republicii Moldova.
Mesajele transmise reflectă dorința de colaborare și susținere între comunități din România și Republica Moldova.
- Vămile din România, blocate miercuri de o grevă de două ore
- Toate pădurile din țară vor fi inventariate, iar datele vor putea fi accesate digital
- Cinci partide ar ajunge în Parlament în cazul unor alegeri anticipate, sondaj
- Certificate false pentru bacalaureat. CNA a efectuat percheziții într-un dosar de corupție
- Oportunitate pentru tineri: Poliția din Nisporeni anunță recrutări pentru Academia „Ștefan cel Mare”

