Portal de știri
Societate

Sheriff și-a consolidat prima poziție în Super Liga

Sheriff a obținut victorie cu patru zile înainte de meciul cu Manchester United din Europa League. Tiraspolenii s-au impus cu 2-0 în fața lui Milsami, în cadrul etapei a 7-a din Super Liga, transmite IPN.

Golurile au fost marcate de Pernambuco (minutul 6) și Atiemwen (83). Grație victoriei, Sheriff totalizează 17 puncte, cu 6 mai mult decât Milsami și CSF Bălți.

Hat-trickul marcat de Alexandru Dedov a salvat-o pe Zimbru de la o înfrângere în meciul cu Sfîntul Gheorghe, scor 3-3. „Sfinții” au condus la pauză cu 3-0, grație golurilor înscrise de Alexandru Suvorov (2) și Marin Căruntu.

Meciul CSF Bălți – Petrocub a fost amânat pentru astăzi, 12 septembrie, începând cu ora 17:00. Partida de la Bălți a fost întreruptă sâmbătă în minutul 26 din cauza ploii torențiale.