Un tânăr de 33 de ani care muncea la reabilitarea drumurilor a fost accidentat mortal de un camion. Alți doi drumari au fost transportați la spital după ce au fost loviți de un alt automobil. S-a întâmplat marți în apropierea localității Bănești din raionul Telenești, transmite IPN.
Potrivit poliției, MAN-ul era condus de un bărbat de 59 de ani. După ce a accidentat muncitorul, camionul a fost proiectat într-o Dacia care staționa pe partea carosabilă, automobilul fiind aruncat în alți doi bărbați, lucrători ai aceleiași companii.
Tânărul de 33 de ani a murit pe loc, iar ceilalți doi muncitori au fost transportați la spital pentru ajutor medical.
Conducătorul camionului a fost testat cu aparatul Drager, rezultatul fiind negativ la consumul de alcool. Polițiștii continuă acțiunile speciale pentru documentarea și stabilirea circumstanțelor producerii accidentului.
- Concediul de maternitate și cel paternal vor fi incluse în vechimea pentru pensie
- Ucraina simplifică obținerea cetățeniei pentru etnicii ucraineni din Republica Moldova
- LIVE 🔴 Transmisiune directă de la ședința Consiliului orășenesc Nisporeni
- Rezultate preliminare BAC 2026 la Nisporeni: rata de promovare a crescut la 86,91%, iar 31 de absolvenți au obținut nota 10 din oficiu
- Un tânăr de 18 ani a murit înecat la Soltănești, Nisporeni. Salvatorii lansează un apel către populație

