ALBASAT
Fără categorie

Vreme frumoasă și caldă de Paști!

Meteorologii spun că sâmbătă, 27 aprilie, dar și în următoarele două zile, vremea va fi în general frumoasă și caldă. Temperatura aerului, pe timp de zi, va oscila între 23 și 25 de grade Celsius.

 Tatiana Armaş, sinoptician în cadrul Serviciului Hidrometeorologic de Stat, a spus că în partea de nord a țării, duminică, 28 aprilie, sunt așteptate ploi slabe, de scurtă durată, izolat cu descărcări electrice. Aceasta se vor menține în partea de nord pe 29 și pe 30 aprilie.

Potrivit Tatianei Armaș, până luni, temperatura medie a aerului va varia între 23 și 25 grade Celsius pe timp de zi, iar pe timp de noapte între 7 și 10 grade Celsius. Începând cu ziua de marți și către sfârșitul săptămânii, temperaturile scad treptat. Acestea vor varia între 16 și 21 de grade Celsius – ziua și 6 și 11 grade Celsius – pe parcursul nopții. Ploile de scurtă durată se vor extinde pe întreg teritoriul țării.

Related posts

Romii trebuie să înțeleagă rostul integrării în UE, liderul tinerilor romi

AlbasatTV, Nisporeni

Cursul valutar oficial la 15.07.2025

AlbasatTV, Nisporeni

Oxana Gumennaia: Strategii și soluții pentru prevenirea discriminării în școli

AlbasatTV, Nisporeni

Asiguratorii au încasat 740 mln lei și au dat despăgubiri de peste 300 mln, în trei luni

AlbasatTV, Nisporeni

Emisarul prezidențial al SUA a ajuns în Ucraina

AlbasatTV, Nisporeni

Cod galben de caniculă. Temperaturile vor depăși 33 de grade

AlbasatTV, Nisporeni

CEC formează grupuri de lucru pentru a gestiona riscurile majore la alegerile parlamentare

AlbasatTV, Nisporeni

Cursul valutar oficial la 14.07.2025

AlbasatTV, Nisporeni

Cum trăiesc persoanele cu nevoi speciale în Nisporeni: provocări și soluții

AlbasatTV, Nisporeni

Sărbătoare religioasă: creștinii îi prăznuiesc pe Sfinții Petru și Pavel. Sfârșit de post

AlbasatTV, Nisporeni

Leave a Comment