ALBASAT
Fără categorie

Sheriff a suferit a doua înfrângere a stagiunii

Petrocub a învins-o pe Sheriff cu 1-0, în derby-ul etapei a 7-a din Divizia Națională. Singurul gol a fost marcat de Dan Taras în minutul 71, transmite IPN.

Grație acestei victorii, Petrocub a urcat pe locul 5 în clasament. „Astăzi am văzut o echipă care știe pentru ce se bate. Sper să o ținem tot așa”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Petrocub, Lilian Popescu.

Într-o altă partidă, Zimbru a dispus de Codru cu 3-0. Golurile au fost înscrise în repriza secundă prin Neagu (minutul 48), Cojocari (51-penalty) și Pîrlă (85). Astăzi se dispută meciurile Sfîntul Gheorghe – Dinamo-Auto și Milsami – Speranța.