ALBASAT
Diverse

12 participanți, în finala națională Eurovision

După audițiile live și preselecții, 12 artiști și formații au fost desemnați de juriu să participe la etapa finală națională a concursului Eurovision Song Contest 2025. Concursul va avea loc peste o lună, pe 22 februarie, transmite IPN.

Potrivit Comitetului de organizare a Eurovision Moldova, din 25 de reprezentanți aleși după audițiile live, 12 merg în finală. Iată lista finaliștilor Eurovision Moldova 2025:

Royals ST – „Zboară-n sus”

Nadya Crajevschi – „Nota shodow”

Sasha Bognibov – „All-night party”

Chris Cross – „Eu vin”

Vadim Eleni – „Mamă, să fii!”

Rina – „Dorințele”

Macho și CARNIVAL BRAIN – „Semafoare”

PRIZA și Mc MIKE – „Kookoo”

LODOS – „Sentimental”

Katy Rain – „Timpul”

Cătălina Solomac – „Demons”

Zelorielle – „Miracle”

Câștigătorul va reprezenta Republica Moldova la cea de-a 69 ediție a concursului internațional Eurovision Song Contest 2025, care se va desfășura, anul acesta, în Elveția.

Related posts

Ministrul mediului: Până la sfârșit de an vom împăduri 4000 de hectare

AlbasatTV, Nisporeni

Bâtă politică, sau Oficiu de verificare a legalităţii actelor administrative? Care este rolul Oficiului Teritorial Ungheni al Cancelariei de Stat?

Albasat

LIVE: Dreptate și adevăr în romanul Ion – elevii din Nisporeni în acțiune

AlbasatTV, Nisporeni

Leave a Comment