ALBASAT
Societate

Sheriff a fost învinsă cu 0-1 de Nice

Sheriff a fost învinsă cu 0-1 de Nice, în prima manșă a optimelor Conference League. Singurul gol a fost marcat de marocanul de 18 ani, Amraoui Ayoub în minutul 45+3, transmite IPN.

Tiraspolenii au căutat golul egalării în repriza a doua, având și un gol anulat pe motiv de offside. „Am făcut un meci bun și nu am meritat să pierdem. Felicit băieții pentru prestația din repriza a doua”, a declarat antrenorul echipei Sheriff, Roberto Bordin.

Italianul Roberto Bordin a folosit următorii jucători: Koval, Radeljic, Kiki, Zohouri, Garananga, Kpozo, Badolo (Talal 70), Kyabou, Diop, Atiemwen (Akanbi 56), Tapsoba. Meciul retur va avea loc pe 16 martie în Franța.