ALBASAT

Un copil de 11 ani din Florești a murit la pescuit

Un copil în vârstă de 11 ani a murit, ieri, înecat într-un lac din raionul Florești, după ce s-a dus la pescuit.

Potrivit ofițerului de presă al Departamentul Situații Excepționale, Liliana Pușcaș, totul s-a întâmplat în jurul orei 16:00.

În timp ce pescuia, victima a scăpat undița în apă, iar în încercarea de a o recupera, acesta s-a înecat.